Alibaba İhracat Rekoru

Öncel Cnc Makine Alibaba her defasında yeni bir rekorla gündeme geliyor. Dünyanın en büyük pazaryeri sitesinden geçtiğimiz hafta 30.2 milyar dolarlık bir satışa imza atıldı. Bu rakam size yıllık veya dönemlik bir satış rakamı gibi gelebilir. Ancak 30 milyar dolarlık satış bu yıl onuncusu düzenlenen Single Days gününde yakalandı. Alibaba, 2017’deki Single Days gününde de 27 milyar dolarlık satışa erişmişti. Bu sene, kendi rekorunu egale etti.

Bu rakamlar neyi ifade ediyor?

Alibaba hemen hemen her özel günde büyük satış rakamlarını yakalıyor. 30 milyar dolarlık satış rakamına 15 saatte ulaşıldı. Bu rakamı bir başka açıdan da okuyabiliriz. Alibaba’da her saat yaklaşık olarak 2 milyar dolar satış yapıldı. Rakamlar Alibaba’nın büyüklüğünü göstermeye yetiyor. Bugün ihracat yapmak ve dünya pazarına açılmak isteyenler için Alibaba önemli bir pazaryeridir. Özellikle alım gücü yüksek Asya pazarını hedefleyenler için ideal bir e-ihracat sitesidir.

Alibaba’nın başarılı olmasının çalışma modeliyle ilgisi büyüktür. Öncelikle gerçek firma ve satıcılara yer vermek için iyi bir prosedürü var. Bu da, tüketicilerin dolandırılma endişesini ortadan kaldırıyor. Gerek alıcı gerekse satıcı arasındaki güveni tesis eden sistemiyle dünyanın en güvenilir pazaryeri haline geldi. Bugün milyonlarca üretici, imalatını yaptığı ürünleri Alibaba üzerinden geniş bir coğrafyaya ulaştırıyor. Her üretici firma Alibaba üzerinden e-ihracat yapma hakkına sahiptir. Bunun için Tradefive şirketi üzerinden Alibaba ihracat gold üyeliği aktif etmek ilk adım için yeterlidir. Alibaba gold üyelik detaylarına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

 Alibaba üzerinden neden ihracata başlamalısınız?

Yurtiçindeki işleriniz oldukça iyi ve her sene karınızı artırıyor olabilirsiniz. Ancak iyi bir işadamı için daha fazla kazanmanın zararı değil faydası vardır. Her an iç piyasadaki işleriniz azalabilir ve bir daralma yaşama ihtimali olabilir. Ticaret yapan herkes için bu risk caridir. Bu riskin şirketinize olan maliyeti oldukça yüksek olabilir. Şirketinizin sürdürebilirliği için yeni pazarlara açılmanız önemlidir. Bunun en kolay ve iyi yolu Alibaba ihracat fırsatını değerlendirmektir. Alibabada ihracat yapmak için devletin bir çok desteği de bulunmaktadır. Devletin alibaba gold üyelik için verdiği desteği incelemek için TIKLAYINIZ.

Ailbaba’daki yerinizi aldıktan ve satış yapmaya başladıktan sonra gelirlerinizi artırmanız mümkündür. Üstelik pazarınızı genişletmeniz demek, farklı finans kanallarına erişmeniz demektir. Yurtiçi satışlarında herhangi bir daralma yaşasanız da bunun şirketinize maliyetini yurtdışı satışlarından gelen karlılıkla dengeleyebilmek söz konusudur. Alibaba üzerinden gerçekleşen satış hacimleri artıkça ve müşteri kitleniz genişlettikçe e-ihracat yapan büyük firmalar arasına girme şansınız olabilir.

Alibaba’da başarılı olmak mümkün müdür?

Ürünlerinin kalitesine ve kullanıcıya sunduğu değere güvenen herkes başarılı olma şansına sahiptir. Bunun için Alibaba konusunda profesyonel destek sunan Alibaba danışmanlık şirketinden hizmet almak gerekebilir. Bunun nedeni, bazı hususların tecrübeli kişiler tarafından çözüme kavuşturulası satışlarınızı olumlu şekilde etkiler. Milyonlarca satıcı ve milyonlarca ürünün yer aldığı Alibaba’nın kendisine has algoritmasına uygun ürün yükleme, SEO optimizasyonlarını yapma ve satışları yönetme süreçlerindeki Alibaba ihracat ve danışmanlık şirketinden alınacak hizmetle daha hızlı mesafe kat edilebilir.

Gerek üyelik sürecinin onaylanması gerekse de ürünlerin yüklenmesi ve tüketiciye ulaştırılması için gereken düzenlemelerin yapılması uzmanlık isteyebilir. Daha önce Alibaba sistemini kullanmayan veya satışlarını online dünyadan yapma tecrübesine sahip olmayan KOBİ ve dengi şirketler, süreçte zorluk yaşayabilirler. Ürünlerin yanlış eklenmesi, hedef kitlenin anlayacağı bir dilin kullanılmaması, optimizasyondaki hatalar ve farklı eksiklikler ürünlerin ön plana çıkmasına engel olabilir. bu da, Alibaba ihracat hedeflerinize erişmenizin önünde engeller yaratabilir.

Alibaba danışmanlık çözümlerinden faydalanarak, Alibaba.com’dan elde edeceğiniz gelirleri yükseltebilirsiniz. Profesyonel destekle profesyonel e-ihracat sürecinde deneyim ve tecrübe kazanabilirsiniz. Ülkeye döviz kazandırmak ve kendi şirketinizin büyümesini sağlamak için başta Asya pazarı olmak üzere dünyanın birçok yerinden alıcının yer aldığı Alibaba.com’a başvurmakta gecikmeyin!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.